To top
11 Ara

Charlie’nin Çikolata Fabrikası…

Filmini bir kaç kere izlediğiniz Charlie’nin Çikolata Fabrikası’nın kitabını okumak da ayrı bir keyif olacak size. Gözünüzün önüne sürekli Bay Willy Wonka’nın (Johnny Depp) o komik mimikleri geleceği kesin. Ve tabii ki canınız fazlasıyla çikolata çekecek. Ne kadar emersen em erimeyen şekerlerin, çikolata şelalelerinin olduğu bir fabrikada gezinirken kimin canı çikolata istemez ki?

Filmi izleyenlerin okurken aklına belki filmdeki sahneler gelecek ama kitabın içindeki çizimler sayesinde farklı bir çikolata fabrikası hayal etmeye başlayacaksınız. Hayalinizde değiştiremediğiniz tek kişi Willy Wonka olacak. Nedense 🙂

Charlie’nin Büyük Cam Asansörü ile maceraya kaldığı yerden devam ediyor. Bekleyin 🙂

Arka Kapak:
Roald Dahl (1916-1990), Norveç asıllı büyük bir yazar. Kitaplarını İngilizce yazıyor. Büyükler için olduğu kadar çocuklar için de birbirinden güzel pek çok kitap yazmış. Charlie’nin Çikolata Fabrikası, onun en sevilen çocuk kitaplarından biri. Bu kitapta küçük Charlie ile tanışacaksınız. Onu çok seveceğinizi, onunla arkadaş olacağınızı umuyoruz. Charlie, annesi, babası, iki ninesi, iki de dedesiyle birlikte büyük bir kentin bitiminde küçük bir tahta barakada yaşamaktadır. Yoksuldurlar. Charlie çikolataya bayılır, ama alacak parası yoktur. Biriktirilen parayla, doğum günlerinde, yılda bir kez bir küçük çikolata girer evlerine. Bu büyük kentte, Charlie’lerin evinden bile görülen kocaman bir çikolata fabrikası vardır; dünyanın en ünlü çikolatalarını üretir. Günlerden bir gün… Yok, kitabın konusunu anlatmamı beklemeyin. Okuyun, göreceksiniz neler olacak. Bu kitabın devamı sayılabilecek güzel bir kitabımız daha var: Charlie’nin Büyük Cam Asansörü. O kitapta da Charlie’nin başka bir serüvenini izleyeceksiniz.

SutluBitter
No Comments

Leave a reply