To top
30 Kas

Çikolata’ dan Gelen Güzellik

Cilt güzelliği herkes için önemlidir. Özellikle bayanlar pürüzsüz bir cilde sahip olmak için sürekli bir arayış içindedirler. Bu güzelleşme çılgınlığı çoğu zaman bilinçsizce kullanılan ürünlerle kabusa dönüşebilir.

Bir çoğumuz ürün ne kadar pahalı olursa o kadar iyi olduğuna inananırız. Oysa ki evimizde bulunan malzemelerle güzelliğimize güzellik katmak çok kolay.

Hepimizin evinde olan kakao aslında mükemmel bir nemlendiricidir. İçerdiği protein sayesinde cildi yumuşatarak, ince kırışıklıkların düzelmesini sağlar. Günümüzde insanlar SPA merkezlerinde tüm vücutlarına çikolata masajı yaptırarak, çikolatanın mutluluk veren kokusuyla birlikte rahatlamaktadırlar.

Evimizde kolayca hazırlayabileceğimiz bir çikolata maskesi önermek istedim sizlere. Kolaylıkla bulabileceğimiz bu malzemelerle güzel bir cilde en tatlı haliyle kavuşabiliriz =)

ÇİKOLATA MASKESİ

• Yarım bardak kakao
• Bir çorba kaşığı süt kreması
• Bir tatlı kaşığı bal

Malzemeleri karıştırıp sürülebilir kıvama geldiğinde yüzünüze ve dilerseniz tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. 15-20 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayıp mükemmel sonucu görebilirsiniz.

Kolay gelsin =)

SutluBitter
No Comments

Leave a reply