To top
15 Kas

Çikolatanın Dayanılmaz Lezzetini Yoğurtla Keşfedin!

Kış ayları gelince yağlanma eğilimi gösteren vücudunuzun kilolara mahkum olmaması için diyete başvurduysanız size sevindirici bir tarifim var! Hem formda kalıp hem de tatlı ihtiyacınızı karşılamak artık bu tarifle çok kolay. Metabolizma için vazgeçilmez bir besin olan yoğurtla yapılan birçok tatlı sayesinde hem sağlıklı olup, hem de hafif tatlılara kavuşabilirsiniz. Cilde parlaklık veren, kemikler için vazgeçilmez kalsiyum deposu yoğurdun fındık kremasıyla karşımından ortaya çıkan müthiş sonucu siz de deneyebilirsiniz.

Hazırlaması da oldukça pratik olan bu tatlı, içerdiği yoğurt ile kalsiyum, fosfor ve iyod sayesinde mineral zenginliği sağlarken, fındık kreması sayesinde vücudunuzun şeker ihtiyacını ağır tatlılara maruz kalmadan karşılayacaktır.

Üstelik bir süt ürünü olan yoğurtta fermentasyon sonunda şekerin bir kısmı parçalandığından yoğurdun sadece şeker oranında bir azalma meydana gelir. Dolayısıyla yoğurt, diyet listelerinin vazgeçilmez öğünlerinden biridir.

Çikolatanın dayanılmaz lezzetini hafifçe yaşayacağınız bu pratik tatlı için ihtiyacınız olanlar;

Malzemeler

500 ml. süt
120 gr. yoğurt
6 kaşık kakaolu fındık kreması
6 kaşık sütlü fındık kreması
Yoğurt yapma makinesi (Yoğurt yapma makineniz yok ise hemen edinmenizi tavsiye ederim)

Yapılışı

1. Her bir yoğurt yapma kavanozuna 1 kaşık kakolu fındık kreması ve 1 kaşık sütlü fındık kreması koyun.
2. Süt ve yoğurdu bir kaseye alın; çatal veya çırpma teliyle homojen hale gelene kadar karıştırın. Kavanozlara paylaştırın.
3. Kapaklarını kapattığınız kavanozları makineye yerleştirin ve fişini prize takın. Yoğurt yapmak için belirlenen süreye ayarlayın. Gerekirse dilediğiniz kıvam ve lezzet ayarı için süreyi kendiniz belirleyin.
4. Mayalama işlemi sona erdiğinde yoğurtları soğumaya bırakıp buzdolabında saklayın.

Sonrasında afiyetle yiyin. 🙂

SutluBitter
No Comments

Leave a reply