To top
1 Oca

Çikolatanın İçinde Yer Aldığı Film Ve Şarkılar

Modern zamanlarda çocuklar kadar büyüklerin de hayatında vazgeçilmez bir yer edinen çikolata, dünyaca bilinen şarkı ve filmlere ilham kaynağı oldu. Zevkle seyredeceğiniz ve dinleyeceğiniz şarkı ve filmlerden birkaçı…

Eminim dinlerken ve seyrederken keyif alacağınız ve çikolata aşkınızın depreşeceği duygusal olarak tatlı anlar yaşayacağınız mutlu dakikalar olacaktır.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Yönetmen: Tim Burton
Oyuncular: Johnny Depp, Helena Bonham Carter

İlginç bir karakter olan çikolata üreticisi Willy Wonka, çikolata imparatorluğu için veliaht arayışındadır. Eğitmek ve sonrasında yerini bırakmak üzere, bir yarışmayla içlerinde Charlie’nin de olduğu 5 tane çocuk seçer. Bu 5 şanslı çocuk, 15 yıldır hiç kimsenin görmediği çikolata fabrikasını gezerler.

Çikolata

Yönetmen:  Lasse Hallström
Oyuncular: Johnny Depp, Juliette Binoche

Dul bir kadın olan Vianne Rocher altı yaşındaki kızı ile bir Fransız kasabasına çikolata dükkanı açmak amacıyla taşınır. Tutucu bir yer olan kasabada, çoğu kişi bu dükkanın açılmasını tepkiyle karşılar ve engellemeye çalışır. Bir süre sonra Vianne’ın yaptığı müthiş çikolatalar, kasabadaki direncin kırılmasını sağlar.


Acı Çikolata

Yönetmen: Alfonso Arau
Oyuncular: Marco Leonardi, Ada Carrasco, Claudette Maille

Gelenekler yüzünden evlenmesi mümkün olmayan bir adama tutkulu bir aşkla bağlanan genç bir kadının öyküsü. Genç kadın aşkını yemeklerle dile getiriyor.

Sıcak Çikolata

Yönetmen: Claude Chabrol 
Oyuncular: Brigitte Catillon, Rodolphe Pauly

Amerikalı yazar Charlotte Armb’un romanından senaryolaştırılan bir polisiye. İsviçre’de büyük ve kârlı bir çikolata fabrikası miras kalan Marie-Claire Muller’in aynı adamla ikinci defa evlenmesiyle başlayan karmaşık olayların anlatıldığı film, Fransa-İsviçre ortak yapımı.

Şarkılarda Çikolata

“Aşkımsın (çikolata)” Mirkelam
“Çikolata kız” Ragga Oktay
“Bitter çikolata” Tuğba Özerk
“Ah çikolata” Zakkum
“Chocolate” Kylie Minogue
“Chocolate” Lisa Hall
“Chocolate cake” Crowded House
“Chocolate rain” Tay Zonday
“Chocolate on my tongue” The Wood Brothers
“Hot chocolate” Shonen Knife

SutluBitter
No Comments

Leave a reply