To top
31 Eki

Kakao Yağının Saça Faydası

Kakao yağı, özellikle cilt bakımında ve sağlık alanında sıklıkla kullanılan bitkisel bir yağ. Kullanım şekli dahilen ve haricen olmak üzere 2 türde. Kakao Yağının haricen kullanımında saça faydaları hakkında bilmeniz gerekenler ve yıpranmış saçlar için maske olarak kullanılabilecek kakao yağı maskesinin nasıl yapılacağı yönünde bilgi verelim istedim.

Kakao yağı saç bakımında oldukça etkili sonuçlar veriyor. Aşağıda önereceğimiz yıpramış saçlar için maske, özellikle koyu renk saçlı kişiler için uygundur. Gerekli malzemeleri saydıktan sonra tarifimize geçelim.

1/2 çay fincanı ayçiçek yağı
1 çorba kaşığı kakao yağı
1 çorba kaşığı susuz lanolin,

Yıpranmış saçlar için maske tarifimizi benmari usulü harzırlayacağız. Yani; İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içine daha küçük bir kabı oturtun. Yukarıda verilen malzemelerin hepsini, bu ikinci kabın içinde eritin. Bütün bu yağlar eriyince, kabı kaynar suyun içinden alın ve karışımı iyice çırpın. Bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını alarak buna 1 çorba kaşığı su katın, iyice karıştırın. Bu sıvıyı ovarak başınıza sürün ve 15 dakika ile 30 dakika arasında bekleyin. Ardından saçınızı yıkayıp durulayın. Bu işlem koyu renk saçlara yeni bir canlılık ve parlaklık verir. Yıpranmış saçları onarma işini çok iyi yapar.

Hanımlar ve saçına önem veren beyler… Daha sağlıklı saçlara kavuşmak için, haydi kendimizi bakıma alıyoruz 🙂

SutluBitter
No Comments

Leave a reply